sobota 13. února 2010

Havířov - kvetoucí město
V lednu jsme navštívili Mezinárodním veletrh cestovního ruchu GO a turistických možností v regionech Regiontour. Chtěli jsme zde načerpat inspiraci pro letní dovolenou a výlety po naší zemi. Pavilón, kde jsme se měli více dozvědět o zaraničí nás hodně zklamal. Jediným světlým bodem bylo Rakousko. O regiontour bychom řekli opak. Regiony se snažily nalákat turisty na jejich památky a případné akce.

Stánek, který reprezentoval město Havířov nás velmi zaujal. Bylo u něj autíčko s krtkem, které bylo celé z květin. Dozvěděli jsme se, že město Havířov obnovilo tradici květinových průvodů. Letos (2010) se tento průvod uskuteční 19. června. Doufáme, že bude hezké počasí a uvidíme krásné květinové sochy. Podrobný program jsem na letošní rok zatím nenašla.


Pokud se budeme chtít na chvilku vzdálit od velkého hluku, tak se půjdeme projít kolem meandrů Lučiny a určitě zavítáme ke Kotulově dřevěnce. Byla postavena v 18. století. Díky ní si můžeme představit, jak vypadala původní lidová stavba v okolí Havířova. V současné době tato stavba slouží jako muzeum.


Žádné komentáře:

Okomentovat