neděle 7. března 2010

Lednice s plavbou k Janohradu

Z Brna můžeme jet vlakem a přestoupit v Podivíně. Pokud by se nám nechtělo, tak využijeme auto a dojedeme přímo do Lednice.

Brno → Podivín: 8:36    9:10         Podivín → Brno: 9:18    9:28

Podivín → Brno: 16:28 16:40        Brno → Podivín: 16:47 17:24

Na náměstí zajdeme do místního informačního centra, vezmeme si prospekty a vydáme se přímo k zámku. Nejdříve bychom si koupili lístky na 1. prohlídkový okruh (120 Kč). Shlédneme přízemí zámku, kde jsou převážně reprezentativní pokoje. Určitě uvidíme i známé samonosné vyřezávané schodiště z jednoho kusu dřeva – nebyl použit ani jeden hřebík.

Hned vedle zámku byl v letech 1843-1845 postaven skleník, v kterém se dnes nachází tropická a subtropická vegetace s malým jezírkem (50 Kč). Od zámku se vydáme zámeckým parkem podél levého břehu rybníka, abychom přišli k Minaretu (20 Kč). Vyšplháme pár schodů na vyhlídku. Pak se již nalodíme  (120 Kč) na cestu k uměle vybudované zřícenině Janohrad (30 Kč). Zpět se vydáme po zelené značce. Svou návštěvu zakončíme v krásných zahradách. V okolí Lednice je mnoho dalších památek, které v rámci Lednicko-valtického areálu patří mezi památky UNESCO. Některé jsme již navštívili a na některé se můžeme vydat příště. Pro případnou inspiraci nebo pro vícedenní výlet zmíním ty nejznámější zámek Vlatice, Randez-vous, Kolonáda na Reistně, Tři Grácie, Svatý Hubertus, Hraniční zámeček, Apollonův chrám nebo Pohansko.

1 komentář:

  1. dafabet | Thauberbet
    dafabet, a South African online fun88 soikeotot betting company, provides online sports betting service, providing sports betting 1xbet solutions for dafabet the best odds and  Rating: 5 · ‎2 reviews

    OdpovědětVymazat